Zabawy miejskie - paintball

Rodzaje gier i pola bitew

Wszelkie potyczki mają szansę zostać rozgrywane zarówno w pustym lesie jak również na świadomie przygotowanych do gry w paintball polach czy też budynkach. O ile gra rozgrywana jest w lesie, przystoi bezwarunkowo uważać. Po prawdzie paintball jest grą bezpieczną, ależ jedynie wtedy, gdy jesteśmy odpowiednio do gry przygotowani. Dla postronnych ludzi lecąca z niemałą prędkością kulka z farbą zostać może bolesną niespodzianką, gdy trafi w odsłoniętą część ciała.

Bitwa o flagę

Jest nader kilka rodzajów oraz odmian gier w paintball, za to istotniej rozpowszechnioną oraz najpopularniejszą postacią rozgrywki jest zdobywanie flagi przeciwnika. W takiej odmianie gry gracze dzielą się na dwie drużyny, w większości po tyle samo zawodników. Każda drużyna w wybranym przez siebie miejscu, zwanym bazą, umieszcza osobistą flagę. Planem gry jest zdobycie flagi przeciwnika oraz przeniesienie jej do własnej bazy.

Speedball

Gra rozgrywana na odpowiednio przygotowanym do gierki polu z ustawionymi przeszkodami określana jest Speedball’em. Jest to zasadniczo dynamiczna oraz widowiskowa odmiana paintballu. Wymyślono ją również z myślą o sprawności obserwowania rozgrywki przez widzów.

Do gry w speedballa wskazane są dwie drużyny po 5, 7 też 10 osób , a dodatkowo wolny grunt o wymiarach około pięćdziesiąt na dwadzieścia pięć metrów. Reguły gry są równie zwyczajne, tak więc pozyskanie flagi przeciwnika oraz przeniesienie jej do osobistej bazy. Reguły gry , a dodatkowo punktacja za każdą akcję, tak więc rozpoczęcie flagi też też trafienie przeciwnika jest opisana we właściwych przepisach. Gra zostać może w dodatku rozgrywana w lesie, gdzie przeszkody są naturalne.