Wegetarianizm

Sposób odżywiania jest kwestią całkowicie indywidualną, a właściwie każdy człowiek jako istota całkiem myśląca i obdarzona wolnością podejmowania wyboru, może wybrać odpowiedni dla siebie i swoich przekonań sposób.

Wiodącą myślą wszystkich wegetarian jest poszanowanie każdego życia, unikanie wyrządzania krzywdy, nie zabijanie i brak przyzwolenia na tegoż gatunku akty. W imię takiej normy wegetarianie rezygnują ze swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych i zaprzestają jedzenia mięsa. Wegetarianizm to nie jedynie jadłospis, jednakże co najważniejsze swego rodzaju styl życia w zgodzie z jakim szanujemy prawie każde życie i uprawnienie do niego którejkolwiek istoty. To też unikanie noszenia ubrań pochodzenia zwierzęcego oraz wszelkich przedmiotów pochodnych.

Do wegetarian zalicza się:

Laktovegetarianie, spożywają wyłącznie jaja, mleko i jego przetwory

Ovowegetarianie, żywią się jedynie jajami

Jarosze jedzą ryby, jaja, mleko oraz jego przetwory

Witarianie tych przed chwilą wspomnianych kuracja składa się jedynie z surowych roślin

Weganie same rośliny

Frutarianie spożywają tylko surowe owoce

Przyjęcie tego pokroju diety przynosi ze sobą rząd korzyści. Do bardzo znamiennych kwalifikuje się zapobieganie powstawaniu raka dzięki zawartości w warzywach i owocach stosownych materii wzmacniających i probiotycznych, min. karotenoid w pomidorach, jaki ubezpiecza przed rakiem prostaty. Sprzyjają redukcji ryzyka tworzenia dolegliwości serca, ograniczając poziom tłuszczów nasyconych i niepożądanego cholesterolu. Prócz tych znaczących korzyści są i mniejsze jak na przykład usprawniają działanie naszych kubków smakowych, uwrażliwiając je na nowe, często nieznane smaki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *